Dolní oblast Vítkovice

Dolní oblast Vítkovic je národní kulturní památka nacházející se poblíž centra Ostravy ve Vítkovicích. Zahrnuje rozsáhlý industriální areál Vítkovických železáren s unikátním souborem industriální architektury. Souboru tří na sebe navazujících celků – černouhelného dolu, koksovny a vysokopecního provozu – se také říká Ostravské Hradčany.Oblast je zapsána v seznamu Evropského kulturního dědictví a aspiruje na zapsání do seznamu světového dědictví UNESCO.

Více informací zde.

Jízdárna v Malenovicích

T.G.M tvdril, že nejkrásnější pohled na svět je z koňa…

Více informací zde.

U Zbuja

Doporučujeme si zajít na Beskydské Mojito!

Původní beskydská usedlost z roku 1836, ležící v lokalitě NA BÍLÉM v obci Malenovice, Slezsko. Do roku 1998 se na místním gruntu hospodařilo. Po rekonstrukci slouží od roku 1999 jako horská chata. Dřevjanka U ZBUJA leží na křížení turistických cest směřujících k nejvyššímu vrcholu Beskyd – Lysé hoře.

Více informací zde.

Hukvaldy

První zmínky o hukvaldském hradu pocházejí z roku 1285, jeho počátky sahají asi do poloviny 13. století. V oboře se nachází unikátní odhalený kořenový systém rostoucích stromů. Mufloni v hradní oboře a liška Bystrouška zvou k návštěvě!

Více informací zde.

Tropic Hukvaldy

Pro holky: Tropická zahrada s kaktusy, orchidejemi a masožravkami.

Pro kluky: Papoušci, rysi, pavouci a jiná zvěřina!

Doporučujeme pro rodiny s dětmi!!!

Více informací zde.

U Lupíků

Příjemná hospůdka kde dělají výborné krkovičky!

Pro pěší: 15minut severovýchodně z LKFR

Letecky: 3 OZ pravého na RWY 260 :-)

Více informací zde.

Lysá Hora

Lysá HoraNejvyšší hora Moravskoslezských Beskyd (1323 m n. m.)

více informací zde

U Veličků

U Veličků

Mezi významnou památku patří hospoda „U Veličků“, kde rod Veličků provozuje tuto hospodu nepřetržitě již od roku 1825. Jedná se zřejmě o nejstarší hospodu v beskydském kraji.

Původní návštěvníci byli z řad havířů těžících v lokalitě Hutě, kde hospoda stojí, nerost pro výrobu skla. V neposlední řadě byli a jsou zákazníky turisté jdoucí na Lysou horu, protože hospoda leží přímo na turistické stezce na Lysou horu a jež slouží i dnešním turistům.

více informací zde

Exkurze pivovaru Radegast – Nošovice

Exkurze pivovaru Radegast - Nošovice

Návštěvnická trasa začíná prohlídkou cylindrokónických tanků. Další kroky vás zavedou kolem sladovny do prostoru před kegovou stáčírnu. Následně přejdete na jednu z nejmodernějších, plně automatizovaných linek na stáčení ve střední Evropě s kapacitou 50 tisíc lahví za hodinu. Prohlídka končí ve varně – v samotném srdci pivovaru – kde probíhá proces vaření piva. Závěr patří degustaci piva v degustační síni, umístěné ve vyhlídkové věži nad varnou, ze které je za slunečného a jasného počasí rozhled po krásném okolí Beskyd.

více informací zde

BOWLING (Imrvére) – Frýdlant nad Ostravicí

BOWLING (Imrvére)

Srdečně zveme dámy, pány i dětičky k návštěvě restaurace vskutku unikátní. Stylový interiér a atmosféra restaurace Vás přenese do dob minulých. Imrvere je takový „malý bazar“, i když žádný z vystavených předmětů není na prodej. Prohlédnout si můžete hudební nástroje různého druhu, staré přístroje a spotřebiče, populární i nepopulární vývěsky nebo historický tisk.

více informací zde

GIFF ARENA – Frýdlant nad Ostravicí

GIFF ARENA

Relax centrum: bazén, sauna, beach volejbal, masáže, pétanque, tenis

více informací zde

Paintball – Frýdlant nad Ostravicí

Paintball

Cílem je poskytnout zábavu a odreagování od každodenního stresu, seznámit s tímto adrenalinovým sportem široké masy lidí, vybudovat početnou členskou základnu. Nabízíme paintball jako relaxační, adrenalinovou a sportovně-bojovou disciplínu, vhodnou pro mládež, muže i ženy. V dnešní době disponujeme vlastními hřišti, mobilními nafukovacími překážkami, věnujeme se komerční činnosti a spolu s dalšími kluby organizujeme různé typy paintballových her a setkání přístupných i široké veřejnosti.

více informací zde

Čtyřkolky – Čeladná

Čtyřkolky

Pro milovníky krásné přírody, zábavy, vzrušení a nezapomenutelných zážitků je připraven program, který splní každému jeho vlastní požadavky a představy o zajímavé, nezapomenutelné dovolené, víkendu nebo jediném dni stráveném v sedlech moderních a vzrušujících dopravních prostředků – výkonných čtyřkolek. Beskydy na čtyřech kolech jsou modulárním produktem cestovního ruchu, který nabízí jednotlivcům a skupinám program přesně vyhovující jejich požadavkům a přáním. Zájemce si může vytvořit vlastní program nebo si vybrat z nabídky provozovatele.

více informací zde

Krytý aquapark Olešná

Krytý aquapark Olešná

Návštěvníci mohou využít nejen soustavu vodních prvků a bazénů, ale již při vstupu si například zakoupit pobyt v sauně. 
- celoročně otevřen 
- relaxační bazén 
- whirpool 
- dětský bazén 
- masážní dělo 
- divoká řeka 
- tobogánové atrakce 
- finská sauna, pára, infrasauna, aromasauna 
- mokrý bar 
- restaurace 
- sauna

více informací zde

Muzeum TATRA Kopřivnice

Muzeum TATRA Kopřivnice

Nejucelenější sbírka věnovaná kopřivnické vozovce, později proslavené jako fenomenální automobilka TATRA.

Na šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby doplňují podvozky, motory, modely, designérské návrhy, trofeje ze sportovních klání, dobové fotografie a různé rarity. Spoustu zajímavých a vyčerpávajících informací poskytují vícejazyčné videoboxy a filmovými sekvencemi automobilových skvostů.

více informací zde

Valašské muzeum v přírodě – Rožnov pod Radhoštěm

Valašské muzeum v přírodě

První objekty byly postaveny v roce 1962, areál zpřístupněn od roku 1972. Interiéry obytných domů zachycují způsob bydlení od poloviny 19. století v různých sociálních vrstvách. V průběhu roku se zde konají programy, oživující staré způsoby hospodaření. Políčka, zahrádky a ovocné stromy připomínají pěstování starých plodin. Během prohlídky se lze setkat s řadou domácích zvířat i stádem ovcí.

více informací zde

Valašský pivovar v Kozlovicích

Valašský pivovar v Kozlovicích

Kozlovický pivovar najdete v původních hospodářských budovách starého fojtství, jehož hlavní budova má ve svém štítě letopočet 1822. Mezi malými pivovary má své zvláštní postavení, kouzlo a specifikum. K základním rysům interiéru patří zachování původních cihlových klenutí stropů společně s prvky kamene a dřeva. K výrobě využívá otevřené kvasné kádě z nerezu a prostorové chlazení, což umožňuje kvalitnější kontrolu kvašení i zrání piva.

více informací zde

Tarzánie – Frenštát pod Radhoštěm

Tarzánie

Horský lanový park – Tarzanie se nachází v Beskydech, 5km od Frenštátu pod Radhoštěm v obci Trojanovice. Lanové překážky jsou zavěšeny na stromech ve výšce 
4 – 12 m nad zemí. Tarzanie je určená široké veřejnosti, dětem i dospělým, jednotlivcům i kolektivům, sportovním klubům, zájmovým kroužkům, bezpečnostním složkám apod. Velmi vhodná pro školní výlety. Před vstupem na překážkovou trasu Vás instruktor krátce seznámí s pravidly a způsoby jištění. Ke zdolání trasy není zapotřebí zvláštní fyzické síly.

více informací zde

Horské sídlo Pustevny

Horské sídlo Pustevny

(1018 m), pojmenované po poustevnících, kteří zde žili a z nichž poslední zemřel roku 1874, jsou význačným turistickým střediskem. Pustevnám dominují dřevěné stavby postavené v lidovém slohu významným slovenským architektem Dušanem Jurkovičem.

více informací zde

Štramberk

Štramberk

Městu i širokému okolí vévodí zřícenina hradu Strallenberg s válcovou věží zvanou Trúba. Neopakovatelný architektonický unikát představuje urbanistický soubor roubených chalup z 18. a 19. století, z nichž převážná většina tvoří městskou památkovou rezervaci. Štramberk proslavil voňavý cukrářský výrobek – perníkové „Štramberské uši“, které zde pečou již dlouhá staletí v upomínku legendárního vítězství štramberských křesťanů nad mongolským vojskem 8. května 1241, v předvečer Nanebevstoupení Páně.

více informací zde

Polarium -120 °C – Čeladná

Polarium -120 °C

Polarium Beskydského rehabilitačního centra Čeladná bylo prvním místem v České republice, které začalo využívat blahodárného působení celotělové chladové terapie.

více informací zde

Hornické muzeum Ostrava

Hornické muzeum Ostrava

Největší hornické muzeum v ČR se rozprostírá na jihovýchodním úpatí vrchu Landek, který leží nad soutokem řek Odry a Ostravice. Landek byl v roce 1992 vyhlášen národní přírodní památkou. Je to světově známá lokalita z hlediska geologie, archeologie, historie, přírodovědy a hornictví. Právě propojení hornického muzea jako technické památky a vrchu Landek jako národní přírodní památky s bohatou vegetací i zvířenou dodává této lokalitě jedinečnost a přitažlivost. Landek je také světoznámý unikátním nálezem Landecké venuše – 46 mm vysokým torzem ženy vyřezaným z krevele.

více informací zde

Bobová dráha – Mosty u Jablunkova

Bobová dráha

Bobová dráha v Mostech u Jablunkova byla vybudovaná v roce 2004 jako první nadzemní bobová dráha v rebuplice. Délka bobovky je 950 m, z toho sjezd dráhy je dlouhý 650 m. Dráha je velmi oblíbeným zařízením všech generací. Před jízdou je každý povinen seznámit se s provozním řádem Bobové dráhy a dbát pokynů obsluhy. Na vozíku (bobu) je možno jet jak samostatně, tak ve dvojici. Bezpečnostní pásy a účinné brzdy zaručují každému bezpečnou jízdu.

více informací zde